Diyet Tarifler

Yemekten Önce Yenildiğinde İştahı Kesen Tarif

Şimdi size öyle bir iştah kesen tarif vereceğiz ki bu tarifi yapıp ana yemeklerden 1 saat önce yediğinizde kendinizi tok hissedeceksiniz ve yemeklerde çok fazla abartmadan sofradan kalkmış olacaksınız.

Zayıflama sürecindeki en büyük zorluk kendimize kısıtlamanın ve az yemenin neden olduğu duygusal açlık ile ana öğünlerde yemeklere adeta saldırmaktır. Eğer midemizde şişkinlik yaratacak ve kan şekerimiz dengeleyecek ufak bir öğünü yemeklerden önce yerseniz bunu yaşamayacağınızı garanti edebiliriz. Üstelik bu tarifteki öğelerin hepsi çok sağlıklı ve kolay bulunabilir.

Ev hanımları için problem yok burada yazacağımız malzemelere her an ulaşabilirler. Çalışanlar kadınlarda azmederlerse rahatlıkla iş yerlerine götürebilirler.

Şimdi gelelim malzemelere

  • 1 kase yoğurt (Çok sıkı diyette olanlar az yağlı veya light yoğurt tercih edebilirler.)

  • 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi

  • 1 çay kaşığı tarçın

  • 5-6 fındık

Tüm malzemeleri karıştırıyoruz ve afiyetle yiyoruz. Biraz tatlılık hoş olabilirdi diye düşünenler bu karışımın içine yarım elmayı küp küp doğrayabilirler.

Eğer yulaf ezmesini bu karışımı yemeden en az yarım saat önceden yoğurda karıştırırsanız yoğurdun içinde daha çok şişecek ve sizi daha uzun süre tok tutacaktır.

Karışımdaki tarçının amacı kan şekerini dengeleyerek kan şekerinin düşmesine bağlı olarak yemeklere daha fazla saldırmanızı önlemektir.

Fındık da içerdiği sağlıklı yağlar ile öğününüzün önemli bir tamamlayıcısı